Hledání: Hledat  
22. ledna 2020 ..:: Kiting ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Co je kiting?
 

Kiting (někdy také powerkiting) je všeobecný pojem pro využítí síly větru prostřednictvím říditelných draků a tažných draků/kitů k ježdění po souši i vodě a také k vysokým a dlouhým skokům a akrobacii při nich.

S pomocí draků můžete využívat síly větru k jízdě na bruslích (kolečkových nebo na ledě), skateboardu, buggině, mountainboardu a na vodě - kiteboarding. V zimě se přímo nabízí využití s lyžemi nebo snowboardem - snowkiting.

Nechci a nebudu dále popisovat kiting. To nechám odborníkům na stránkách, které najdete v odkazech. Já zde popíšu, jak jsem se ke kitingu dostal.

Před čtyřmi roky jsem cestoval po Francii nádherným krajem Provence. Ke konci putování jsme navštívili deltu Rhôny - oblast Camargue. Jeli jsme se tam podívat na bílé koně, černé býky a plameňáky. Při projíždění Camargue jsme dojeli do cikánského tábora a tam jsem naživo poprvé uviděl, jak se na pláži prohánějí cikáňata v bugginách. Buginy neměli motor, ale cikáňata držela v ruce tažné draky. Nádherné, ale tam mě to ještě nechytlo.

Na konci minulého roku (2005) mě kolega z práce, který měl krátce po kurzu snowkitingu, pozval na Snowkiting Fest do Oder. Moc jsem si od toho nesliboval. Jako obvykle jsme přijeli pozdě, bylo ošklivě (mlha, mráz a moc nefoukalo). Možná i díky tomu tam první den nebylo mnoho lidí a díky kolegovi z práce jsme hned přistoupili ke zkoušení draka a ne zrovna nejmenšího. I přesto, že moc nefoukalo, síla draka byla překvapující. Moje žena Alena dostala trapéz, aby jsme ji mohli zezadu jistit. Kamarádka Marie hned po prvních vteřinách spadla a řídila draka vleže. No prostě jsme si to užili. Druhý den jsme jeli znovu. Počasí se umoudřilo, bylo nádherně a navíc foukal výrazně větší vítr. To už nám větší draky nepůjčili, jenom menší cvičný. Ale i ty s námi pěkně cvičily.

Snowkiting Fest rozhodl. Náhoda přála tomu, že kamarád Marcel první den večer vyhrál zdarma dvoudení kurz snowkitingu. Tak jsme v lednu vyrazili na kurz (buhužel já jsem si ho musel zaplatit, ale nelituji toho). Pod dozorem zkušených riderů jsme se naučili základy a druhý den jsme již jezdili po Veselském kopci z jednoho konce pláně na druhý.

V březnu jsem si konečně koupil svého draka - Pegas Chimera 11. Bohužel už byl konec zimy a já s ním stihl vyjet už jenom dvakrát. O to víc se těším na další sezónu.