Hledání: Hledat  
14. října 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
VIII 31

Written by: Miroslav Zajic
31. 8. 2006

Celou noc lilo. Ráno to nebylo lepší. Další den tury v dešti mi připadal nemožný. Rozhodli jsme se pro kulturní vložku a jeli jsme navštívit Muzeum oravské dědiny. Původně jsem byl k této akci skeptický, ale nakonec jsem musel uznat, že to asi byl nejhezčí skanzen, který jsem zatím viděl.

Skanzen Brestová

Během naší prohlídky se vyčasilo, chvílemi svítilo slunce a po celou dobu nepršelo. Na konci prohlídky jsme se rozhodli jít alespoň kus cesty k vrcholu Brestová. Jakmile jsme ale dojeli k místu, ze kterého jsme chtěli vyjít, začalo pršet. Zůstali jsme tedy sedět v autě a poobědvali jsme rohlík se salámem.

Když už to vypadalo dobře, vydali jsme se na cestu. Cesta měla vést kolem vleku kousek po sjezdovce a pak lesem vzhůru na Predný Salatín. Když jsme přišli k vlekům, začalo hustě pršet. Při stoupání v dešti jsem přehlédl odbočku na turistickou cestu a všiml jsem si ji až o pár desítek metrů výš. Protože jsem krátce před tím prohlásil, že jestli nepřestane pršet než dojdu na hranu sjezdovky, která v danou chvíli byla pár metrů před námi, že dál nejdu, rozhodli jsme se, nevracet se již na odbočku. Pokračovali jsme tedy ve výstupu po sjezdovce. Chtěli jsme se podívat, kde končí čtyřsedačková lanovka. Postupně jsme vystoupali asi do tří čtvrtin lanovky. Během výstupu přestalo pršet. Tak jsme si tam dali čokoládu a po chvilce zahájili sestup zpět.

Slunce a déšť

Když jsme se vraceli autem do Habovky, zastavili jsme se nejdříve v Zuberci na drobný nákup a v Oravské izbe na kávu. Nakonec jsme si dali polévku a já navíc nudle s mákem a Alena zmrzlinu. Tam jsme se také rozhodli, že v penzionu zůstaneme až do neděle a zamluvíme pokoj i Marcelovi.

Po návratu do penzionu jsme zavolali Marcelovi, abychom se domluvili kdy a jak přijede. Během telefonátu Alena chtěla ztlumit televizi, kterou jsme si pustili kvůli počasí, a omylem přepnula program na televizi Joj. Najednou jsem zjistil, ze tupě zírám na "černou kroniku" a hlavně na informaci o člověku těžce pokousaném medvědem. To Alenu vyděsilo. Už se v místních lesích přestala bát a najednou toto. Marně jsem ji uklidňoval, ale nakonec se zeptala správce penzionu, který ji uklidnil, že tady v okolí medvědi nejsou a že se jedná o nějaký omyl.

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno