Hledání: Hledat  
17. srpna 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
V 4

Written by: Miroslav Zajic
4. 5. 2008

Návrat domů

V sobotu ráno byl budíček v 5:00. Rychle jsme naskládali věci do auta a vyjeli jsme na trajekt do Lødingenu. Tam si kluci dali lehkou snídani a po vylodění pokračuje v jízdě Kája přes Fauske do hor a přes ně do Švédska. Za hranicemi předává řízení Vítkovi. V horách je obrovské množství lidí se sněžnými skútry a prohánějí se po zasněžených pláních. Pak jsem si všiml, že na jednom skútru táhnou vrták na dělání děr do ledu. O kousek dál přijíždíme k jezeru, kde na ledové ploše je ploše je spousta skupinek se skútry a na dírkách loví ryby.

Kromě skútrů jsme také zahlédli malé stádo sobů na silnici a o kousek dál převrácený autobus ve škarpě. Asi se jim pokoušel řidič autobusu vyhnout.

Ačkoli jsme nijak zvlášť nepřekračovali rychlost, začínali jsme získávat docela slušnou časovou rezervu. Proto, když mi Marcel předával řízení, tak mě upozornil, abych zvážil, jestli se nepokusíme stihnout předchozí trajekt. To byla výzva. Od té chvíle jsme jeli o něco rychleji, než bylo dáno místním dopravním značením. Ale trajekt jsme stihli a to tak, že kdybych dělal komiksy, tak to nakreslím jako skok rozjetým autem z rampy do již odplouvající lodi. Prostě hned jak jsme na loď vjeli, tak za námi zavřeli a loď vyplula.

Pak už nás čekal jenom nudný průjezd Německem. V Německu, zejména před Berlínem, byl větší provoz po dálnici a tak jsme se čas od času zastavili v koloně. Za Berlínem už to bylo celkem normální.

Za Drážďanami jsme začali vzpomínat na dřívější cesty přes Dubí a vnadně se vlnící děvčata za výlohami místních klubů. Po krátkém hlasování přeplánováváme cestu a před hranicemi opouštíme dálnici a jedeme přes dubí. Tím, že se touto cestou již tolik nejezdí jako dřív, je množství vitrín a děvčat výrazně nižší než dřív. Navíc před většinou klubů stojí policejní auto.

Zastavili jsme v dubí u pumpy, kde jsme si dříve kupovali domácí bagety. Bohužel už ani ty tam neměly, ale něco do hadových žaludků jsme si tam koupili.

Závěr cesty zbyl na Vítka. Ten dojel až k Marcelovi, kde jsem ho vystřídal a rozvezl jsem Káju a Vítka do jejich domovů

Statistika

Celkem jsme přivezli 167 balíčků filetů o hmotnosti 49,1 kg.
Ujeto 5 852 km
Průmšrná spotřeba 6,7 l/100 km
Průměrná rychlost 92 km/h

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno