Hledání: Hledat  
17. srpna 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
IV 30

Written by: Miroslav Zajic
30. 4. 2008

Protože i nám vycházelo, že v době přílivu jsme měli nejvíce úlovků, rozhodli jsme se jet pouze za přílivu. Proto jsme jeli chytat dvakrát. Ráno a odpoledne. Ráno jsme moc úspěšní nebyli. Odpoledne to bylo lepší. Několikrát jsme narazili na větší hejna a tak byl lov výrazně úspěšnější než dopoledne.

Němcům se moc nedařilo a nachytali míň než my. Dokonce hodnotili s uznáním některé naše úlovky. Celkem jsme po filetování měli 12 kg.

Filetování jsem chtěl tentokrát nafilmovat. Nevím, jestli to byl dobrý nápad, ale myšlenka byla taková, že postavím kameru na stativ, zaberu celý stůl a pustím kameru. Tak jsem taky udělal. Filetování jsme zahájili sklenkou vína a to jsme popíjeli po celou dobu filetování. Když jsme začali konečné porcování a balení filetů, Marcel přistoupil ke standardnímu technologickému postupu. Ten vylepšil tak, že sklenky žufánku se nalévaly v okamžiku, když zvedl ruku. Jak plynul čas, a hladina alkoholu v naší krvi rostla, začalo docházet k různým zajímavým diskuzím. První byla, když jsem začal navrhovat, že k večeři udělám tresku na červeném víně. Asi moje revoluční myšlenka nebyla plně přijata a Kája začal prohlašovat, ať si na červeném víně udělám toho našeho králíka, co máme doma. Toho se chytil Marcel a začal mě přesvědčovat, že jsem toho králíka na červeném víně navrhl já a že to na DVD nedám. To ale ještě nebyla uzavřena sázka.

Později jsem přišel s mojí touhou jet příští rok do Norska na ryby dvakrát. Na to kontroval Vítek slovy: „A ví to Zajícová?“. Protože to řekl dost potichu a málo teatrálně, nechal jsem ho dotaz zopakovat. Náš stav opilosti byl v té době už tak vysoký, že Kája přišel s novou sázkou. Tentokrát už k sázení došlo. Sázka byla o tom, zda na DVD dám tyto záběry či ne a jednalo se o karton žufánků.

Dokončili jsme porcování filetů a dali jsme je zamrazit. Pak jsme teprve šli dělat večeři. Té jsem se ale já nedočkal, protože jsem dříve, než mi ji naservírovali, usnul.
 

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno