Hledání: Hledat  
17. srpna 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
IV 29

Written by: Miroslav Zajic
29. 4. 2008

I když jsme to večer trochu protáhli, ráno asi v 10:00 jsme již vyrazili na moře. Kája si dal 2 kinedrily a jelo se. Ale dopoledne jsme nemohli najít žádná větší hejna ryb. Ta se objevila až po poledni. Ale stejně toho moc nebylo. Celkem po filetování jenom 3,9 kg. Do přístaviště jsme se vrátili kolem 16:00. Dali si polévku a rychle udělali filety z úlovků.

Potom jsme vyjeli na moře ještě jednou. Jeli jsme bez Marcela, který zůstal v rorbu. Abychom zkusili novou oblast, vyjeli jsme asi na 70m hloubku na východ od přístaviště, přibližně do míst, kde jsme chytili loni nejtěžší tresku tmavou. Ale jako dopoledne, žádná hejna a minimální záběry. Vracíme se tedy na oblíbená místa na jih od přístaviště. Ale ani tam se nám moc nedaří. Přestože to bylo o něco lepší než dopoledne (po filetování to bylo 4,9 kg), v přístavišti nás čekalo překvapení. Skupina němců přijela s plnou lodí tresek. Velmi se podivovali, že my toho máme tak málo. Kája s nimi navázal konverzaci a zjistil, kam jezdí, jak chytají apod. Jezdili na jih, do přibližně stejných míst jako my a v podstatě stejné pilkry a návazce. Asi byli ve správnou dobu na správném místě. Také jsme se dozvěděli, že jezdí pouze v době přílivu.

Jeden z němců byl velmi aktivní a neustále se nám snažil radit. Trochu mi to vadilo a Marcelovi ještě víc. Asi to byl učitel, který pořád chtěl poučovat. V rámci poučování nám zhodnotil filmovací nože. Já ho měl moc dlouhý, Vítek ho měl OK. Pak nám také ukázal, jak se správně filetuje. V podstatě to dělal téměř stejně. Pak nám ukázal jak filetovat líčka a vyříznout treskám jazyk. Když nám to ukázal, tak nás poučil: „Líčka a jazyk jsou pro rybáře, filety pro přátele.“ Tak to Vítek taky zkusil. Líčka a jazyky jsme si udělali k večeři.
 

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno