Hledání: Hledat  
17. srpna 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
IV 27

Written by: Miroslav Zajic
27. 4. 2008

Cesta

Odjezd se sice zdržel o hodinku a čtvrt, ale s určitými ztrátami času jsem počítal, takže trajekt v Sassnitz jsme stihli bez problému. I zbytek cesty již probíhal podle plánu a bez zásadních komplikací. Jedinou drobnou komplikací pi cestě byl střet se srnou, která ležela v prostředku jízdního pruhu dálnice, kousek před Stralsundem. Zrovna jsem řídil já, byla tma a najednou jsem uviděl před sebou ležet něco většího. V rychlosti 130 nebyl čas nikam uhýbat. Pouze jsem se zaměřil, abych to trefil přesně na střed auta. Trochu jsme nadskočili a jeli dál. Po pár metrech stál v odstavném pruhu asi ten nešťastník, co tu srnu srazil. Vzhledem k tomu, že se zdálo vše v pořádku, pokračovali jsme v jízdě. Teprve ve Švédsku jsem si všiml, nějakého klepání pod vozem při vypínání a startování motoru. Doufal jsem, že se jedná jenom o nějaký utržený plech a tak jsme pokračovali v cestě. I s tím klepáním jsme to zvládli i zpět a teprve po návratu jsem se dozvěděl, že to byl utržený kryt tlumiče výfuku.

Na Lofoty jsme dorazili dopoledne a zbývalo nám projet z Lødingenu do Å. Tuto poslední fázi řídil Vítek a my ostatní jsme mu cestu zpříjemňovali přípitky na oslavu vylodění se na Lofotech. Jako přípitek posloužil jamajský rum, který si každoročně beru do placatice sebou na cestu. Aby to Vítkovi nebylo líto, připíjel si s námi coca-colou.

V neděli kolem 14:00 jsme dorazili do Å.

Rybolov

Netrpělivost byla velká. Hned po příjezdu jsme vybalili nádobíčko na přívlač a vyrazili na útesy. Foukal silný vítr, byla zima a záběry nikde, Naopak trháme jednu nástrahu za druhou ve vázkách u břehu. Přerušujeme akci a vracíme se do rorbu. Tam jsme si ze zásob udělali večeři a začali chystat náčiní na druhý den. Kája se pustil do studování naší bible – Mořský rybolov v Norsku od Rainera Korna a Sebastiana Rose. Zjistil, že jsme v podstatě při naší přívlači z útesů nedělali nic špatně a tak se rozhodl, že to ještě jednou zkusí a vyrazil s Vítkem akci zopakovat. Ale opět bez výsledku. Bylo načase si dát sprchu a jít spát. Další den jsme chtěli vstát co nejdříve, abychom byli v 8:00 na moři.
 

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno