Hledání: Hledat  
17. srpna 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
V 3

Written by: Miroslav Zajic
3. 5. 2007

Loni deník začal až vlastní cestou na Lofoty. Díky tomu jsem nenapsal některé skutečnosti, které se naší rybářské výpravy týkaly. Jednou z nich bylo nabourání auta večer před odjezdem. Stalo se to tak, že jsem večer zaparkoval před domem a když jsem odcházel z auta domů, všiml jsem si, že z vedlejší odstavné plochy vyjíždí couváním nějaký offroad. Couval tak šikovně, že zadním nárazníkem najel do mého blatníku. Aby nebylo pochyb o řidičově ušlechtilosti, ujel z místa činu a nedal mi ani příležitost k zapsání značky auta. Co s tím? Nic. Nechal jsem to tak. Kdybych šel na policii, musel bych pravděpodobně druhý den vyřizovat protokol a na to nebyl čas. Navíc škoda nebyla tak velká, abych něco dostal od pojišťovny. Takže jsme jeli s trochu pomuchlaným blatníkem.

Uvedenou příhodu jsem napsal proto, abych si připomněl, že vlastní cesta není jenom ten týden strávený cestou a pobytem, ale i přípravnou fází.

Letos u mě cestovní horečka propukla asi dva měsíce předem. Původně jsem byl domluven se Standou, že pojede s námi jako čtvrtý. Jak sám říkal, ryby ho sice nezajímají, ale chce si prohlédnout Lofoty. Když jsem ale vypsal termíny, zjistil, že mu nevyhovují a z výpravy se omluvil.

Začali jsme se pídit po někom jiném. Jednou jsem byl s kamarády v hospodě a při rozhovoru s Pavlem jsem zjistil, že by měl zájem takovýto rybářský počin zkusit. Bylo dohodnuto.

Následovalo objednání rorbu (mimochodem stejného jako loni), dopis s žádostí o loď (tu jsem nedostal potvrzenu), nákup návnad a zajištění půjčení prutů. Já jsem si navíc koupil prut, multiplikátor a šňůru vlastní. Pak sem naplánoval trasu s trajekty, zjistil doby přílivů a odlivů, vytiskl jízdní řády trajektů (abych měl co zapomenout) a nachystal některé podklady do PDA.

Vše bylo nachystáno. Den před odjezdem jsem musel pracovně do Kostelce a jak je mým zvykem, nevěnoval jsem během jízdy pozornost svému mobilu. Tak jsem si nevšiml, že jsem dostal SMS zprávu od Vítka. Až odpoledne, když jsem asi nereagoval, tak mi zavolal a sdělil co SMSka obsahovala. Bylo v ní toto: "Mam spatnou zpravu, prave jsem si na telocviku vrknul kotnik a asi hodne, protoze mi v Motole udelali sadru az po koleno a pet dni se nemam hejbat, takze za polarni kruh nemohu ...".

K tomu není co dodat. Pojedeme tedy opět ve třech. Domluvil jsem s Pavlem, že dokoupí chybějící potraviny, vyzvedli jsme jenom dva pruty a domluvili odjezd na 12:00 druhý den od Pavla.

Večer jsem dojel ještě dokoupit víno a DV kazety, pak k Vítkovi pro polyesterovou bednu na zmražené ryby, lékárničku, smekací naviják a nějaké další drobnosti.

Bylo mi Vítka líto, ale s termínem se už nedalo nic dělat. Pomačkaný plech je věc blbá, ale nevadí. Bohužel letos to bylo nejen horší, ale i smutnější.

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno