Hledání: Hledat  
14. října 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
VIII 28

Written by: Miroslav Zajic
28. 8. 2006

Ráno jsme šli na snídani. Dostali jsme raňajkový lístok a vybrali si šunku s vejcem. Potom jsme se sbalili a asi v 10:00 jsme vyrazili na poznávací trasu po okolních štolách. Ze někde byly štoly je zřejmé pouze z naučných cedulí. Snad jedinou výjimkou byla štola Ludvika, kde byly pozůstatky původních staveb. Dojem kazilo fotbalové hřiště v bezprostřední blízkosti. Hřiště bylo pravděpodobně pozůstatkem socialistické éry. Už jenom představa fotbalisty, který musel vylézt do té výšky a pak obětavě hrát fotbal je obdivuhodná. Známky socialistické údržby nesly i některé chaloupky. Naopak některé nově rekonstruované ukazovaly notnou dávku nevkusu svých majitelů. Celkově ale byla vesnička moc hezká.

Halda nad vesnicí Špania dolina

Krátce po 12:00 jsme vyrazili směrem na Ostravici. Cesta byla mezi Ružomberkem a Podbielem rozkopaná, často řízená světly a velmi se to tam táhlo.

Do Ostravice jsme dojeli v 15:00. Bylo tam velké množství aut a lidí. Po krátkém rozkoukání jsme zjistili, že to jsou hlavně Poláci, kteří se sem jezdí nakládat do termálních koupališť. Ty jsou v Ostravici dvě - starší venkovní koupaliště a moderní aquapark s názvem Meander park.

Hned po příjezdu do Ostravice jsme začali hledat kemp. Ten nebyl nikde vyznačen a tak jsme zaparkovali a šli jsme pěšky hledat ubytování v penzionu nebo chatě. Když jsme šli směrem k Chatě Oravice, objevili jsme kemp. Chvíli jsme zvažovali ubytování v chatce, ale po prohlídce možného pokoje a jeho sociálního zařízení jsme se rozhodli pro stan za poloviční cenu.

Po postaveni stanu jsme odjeli do Zuberce, kde jsem potřeboval vyzvednout peníze v bankomatu. Naproti informačnímu centru v Zuberci jsme objevili čajovnu. Byla součástí takového podivného dřevěného komplexu výčepu, jídelny, kavárny. Čajovnu to moc nepřipomínalo a smrdělo to tam česnekem z vedlejší jídelny. Alena si objednala nepálský čaj s masalou a já, protože neměli čisté nepálské čaje, první sklizeň darjelingu. Šli jsme si sednout ven. Tam to sice česnekem tolik cítit nebylo, zato z jedné strany hučela auta na hlavní, z druhé stloukali dřevěnou zeď a občas zavanul smrad krav. Proste čajová pohoda.

Po návratu jsme vytáhli plavky a vyrazili do Meander parku. Tam jsme se vyhřáli a užili si bublinkové masáže.
Závěr večera jsme strávili v restauraci v Chatě Oravice. Dali jsme si oravskou kapustnici,  borovičku a pivo a začali plánovat trasu na druhý den.

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno