Hledání: Hledat  
14. října 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
VIII 27

Written by: Miroslav Zajic
27. 8. 2006

Původně jsme měli odjet na Slovensko již v sobotu 26.8.06, ale páteční putování po vinohradech a degustace v několika vinných sklepích se závěrečným posezením ve sklepě Romana Poláka nám trochu posunulo odjezd. Navíc Alena měla dokončit nějakou nabídku, a tak jsme zůstali ještě přes noc ze soboty do neděle v Jevišovicích. Ráno jsme se ještě pokoušeli odeslat nabídku Aleně do práce, ale připojeni u nás na Podolí bylo velmi bídné a téměř nefunkční. Tak jsme odjeli nahoru do Jevišovic k sýpce, kde Alena odeslala práci a já zatím objednal bowling, bazén a saunu na neděli po „praseti“ (firemní akce v době Znojemského vinobraní spojená s opékáním prasete) . Pak jsme zůstali ještě na oběd a v 14:30 jsme konečně vyrazili.

Cestu jsem zvolil pres Bílé Karpaty z Veselý na Moravě do Nového Města nad Váhom. Na hranicích v Květné jsme se rozhodli, že pojedeme místo do Oravice do Banské Bystrice. Protože mi bylo líto platit dálniční známku, jeli jsme klikatinami mimo dálnici. Obzvláště posledních asi 30 km bylo úchvatných.

Když jsme vjížděli do Banské Bystrice, už se stmívalo. Proto jsme zastavili u první pumpy a šli se zeptat na nějaký kemp. Obsluha o žádném nevěděla a ani v mapě jsme žádný nenašli. Tak jsme vyrazili dál. Ale hned u výjezdu od pumpy byla cedule s označeným kempem ve vesničce Špania dolina. Trochu mě překvapilo, že jsem jel do "doliny" do kopce, ale dojeli jsme do malebné horské vesničky s nádherným kostelem. Kemp jsme tam nenašli, ale byla tam turistická ubytovna, ve které jsme se ve 20:30 ubytovali. Byl to pokojík se třemi postelemi a záchodem a sprchou na chodbě. Cena 420 Sk za jednoho nám přišla docela dobrá.

Hned po ubytování jsme sjeli znovu dolů do Banské Bystrice, kde jsme si prohledli nádherné historické centrum, prošli kolem památníku SNP a zadem se vrátili zase na náměstí. V Banské Bystrici jsem už nebyl téměř 20 let a tak jsem si už moc nepamatoval a asi o to víc jsem byl centrem Banské Bystrice okouzlen. Škoda jen, že kostely nad náměstím nebyly osvětleny.

Ve 23:00 jsme se vrátili do naši ubytovny.

Špania dolina

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno