Hledání: Hledat  
6. prosince 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
IV 27

Written by: Miroslav Zajic
27. 4. 2006

Při degustaci, kterou jsme po odchodu Sigurda ještě protáhli do brzkých ranních hodin, jsme probrali hromadu důležitých myšlenek.

2:00 Marcel uklízel víno do trouby. To však nebyl důležitý okamžik. Ten nastal až dopitím posledního zbytku vína. Šlo se spát (čas jsem si zapomněl poznamenat).
8:10  Vstávám, a zdá se mi, že je pozdě a že co nejdřív musím všechny vzbudit, protože svítí slunko, je bezvětří atd. Pro jistotu otvírám dveře,  abych se podíval jak to opravdu je. Sice asi na východu svítí slunce, ale jinak je nad ostrovem ošklivě zataženo a prší. Šel jsem tedy do sprchy a když jsem se vrátil, tak je to mnohem horší. No co, musíme se poprat s osudem. Proto jdu všechny vzbudit. Marcel by radši spal (asi následek včerejších prášku - možná vína).
10:00  Vyjíždíme. Hned za molem se na nás valí obrovské vlny. Jedu na nejbližší bod, ale zjevně se osádce velikost vln nelíbí a tak jakmile se pod námi objevily ryby, vypínám motor a nahazujeme. Hned při prvním nahození vytahuji slušnou tresku. Pak už nebyl žádný záběr a Marcelovy se začalo dělat špatně. Vracíme se tedy do přístaviště. Po návratu se Vítek vzbouřil a nechtěl jet do velkých vln. Dali jsme si tedy pauzu asi hodinku, během které jsem filetoval tu jedinou tresku. V této pauze  za námi přišli Němci, kteří v pátek budou odjíždět a věnovali nám polystyrénové bedny na přepravu zmražených ryb a pytel brambor. Na oplátku my jsme jim dali 3 plechovky piva.

Pak jsme vyjeli jenom s Vítkem. Vlny již byly menší. Dojeli jsme na místo kde se zdálo, že budou ryby. Po chvíli přijeli vedle nás naši skopčáci a přátelsky nás zdraví. Trochu mě štve, že oba vytahují tresky a my nic. Za chvíli mám záběr a vytahuji tresku. Horší to je s Vítkem. Ten měl několikrát na háčku rybu a vždy mu spadla. Jedeme tedy dál na místo, kde máme většinou úspěch. Konečně začínáme vytahovat nějaké ryby. Měl jsem taky záběr nějaké velké ryby. Jenom jsem koukal jak, mi odvíjí šňůru. Po nějaké chvilce přetahování se pustila. Pak přišel jeden z nejdramatičtějších okamžiků dosavadního rybaření. Když jsem chtěl přejet na jiné místo, nešel mi nastartovat motor. To byl docela šok. Startér si ani neškrtl. Už jsem přemýšlel, že zavolám Marcelovi, aby pořešil záchrannou akci. Pak jsem si všiml, že nemám přesně zařazen neutrál. Když jsem dal páku do správné polohy, motor hned naskočil. Pak jsme ještě projeli a pochytali různá místa a nakonec se mi podařilo utrhnout pilker i s návazcem. Použil jsem proto návazec a pilker z Marcelova prutu.

17:00 Vracíme se do přístaviště s počtem 13 tresek z toho jedna jednoskvrnná. Na množství tedy zatím nejúspěšnější den.
22:30  Dnešek byl asi dost vysilující, protože všichni jdeme spát.

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno