Hledání: Hledat  
6. prosince 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
IV 24

Written by: Miroslav Zajic
24. 4. 2006

01:30 Konečně jsme v Moskenes. Jedeme do Å. Našli jsme recepci. Ačkoli je rozsvícena, je zavřena a musím volat na číslo na dveřích. Za chvíli přichází starší pán, který byl velmi vstřícný a hlavně k našim jazykovým schopnostem trpělivý. Ve 2:15 již sedíme v pěkném rorbu velmi dobře vybaveném.

Na palubním počítači v autě je zobrazeno 2702 km - vzdálenost od mého výjezdu v pátek v 10:45 z domova.

6:40 Probouzí mě zvonění telefonu, který jsem zapomněl vypnout. Volá pan Kubálek z Kosteleckých uzenin, ale jsem příliš unaven, než abych byl schopen ho zvednout. Proto ho vypínám a spím dál.
8:50  Vstal jsem, pořešil jsem pár pracovních problému. Pokecal na internetu (MSN Messenger). Uklidil drobnosti do ledničky a uvařil čaj.
11:30  Po snídani jdeme na obhlídku okolí a hlavně zjistit podmínky půjčení lodě. Špatné počasí a velké vlny nám neumožňují vyjet. Tak se aspoň projdeme po okolí.
13:00  Vracíme se do našeho rorbu a všichni si dáváme polévku - nudlovou kuřecí speciál.
14:00  Jedeme na obhlídku do okolních vesnic. Trochu se to protáhlo. Dojeli jsme až do Leknes. Cestou se Marcel ptal v každé vesnici, zda by nás nevzali na moře. Většinou byla odpověď negativní, nebo že v daném místě nic nechytneme
19:30  Vrátili jsme se a  sledujeme rybářskou loďku, která se vrátila do našeho přístaviště. Byla to loď, která od rána nebyla v přístavišti. Přijeli s ní 3 Němci. Vytáhli přepravku, ve které byla nějaká ryba (možná více - moc jsme do ní neviděli). Hlavně bylo vidět, že je tam několik vypitých plechovek od piva

Tento den byl z rybářského pohledu zcela neúspěšný, ale viděli jsme plno zajímavých míst, kam bychom se jinak nepodívali. Zajímavá byla rybářská vesnička Nusfjord, která v tuto neturistickou sezonu byla vylidněná a byli v ní pouze profesionální rybáři. Bylo zjevné, že toto místo je pouze turistickou atrakcí.

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno