Hledání: Hledat  
17. srpna 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
XI 22

Written by: Miroslav Zajic
22. 11. 2006

Letošní den uvedení Svatomartinských vín připadl na sobotu. K mé smůle jsem musel ten den absolvovat rodinou oslavu a tak jsem neplánoval žádnou akci a pouze jsem si naplánoval, že v 11:00 zajedu autem do nějaké vinotéky a koupím na oslavu několik lahví a degustace bude probíhat v kruhu rodinném. Ale …

… večer jsem dostal od Standy Votavy SMS, že ve vinotéce Karneval je v sobotu ochutnávka Svatomartinských vín a zda se nechci zúčastnit. Jasně že jsem chtěl. Tak jsme si slíbili, že to bude asi tak na hodinku a pak nás jeho syn Adam odveze. Mne na rodinnou oslavu a jeho domů.

Ráno 11. Listopadu jsem v 10:00 ověřil, zda vše platí a pak už jsem jenom netrpělivě čekal, kdy mě vyzvednou před barákem. Když jsem se dočkal, tak jsme dojeli ke Standovi do práce, nechali tam Adama s přítelkyní a vyrazili do vinotéky. Měli jsme drobné zpoždění. Nepřišli jsme v 11:00, takže jsme přišli o otevření první lahve, ale o to hlavní jsme nepřišli – degustaci letošních mladých vín.

Degustace předčila mé očekávání. Původně jsem si myslel, že se bude skládat z vín jednoho, maximálně dvou vinařů. To byl ale omyl. Vzorků bylo opravdu hodně a to všech odrůd (Veltlínské červené ranné, Müller-Thurgau, Modrý Portugal, Svatovavřinecké) ve všech barvách (bílé, růžové a červené) a od několika vinařů. Aby výběr nebyl malý, byly nachystány lahve i jiných odrůd (např. Muškát Moravský), které však nemohou nést název Svatomartinské víno.

Pozdní příchod znamenal, že jsme museli pospíchat abychom dohnali ztrátu a navíc jsme museli pospíchat abychom stihli vše ochutnat v námi stanoveném časovém limitu. To samozřejmě nešlo a tak jsem postupně trochu limit upravoval. Ne moc, ale přeci. Nakonec jsme vše stihli ochutnat a vrhli se na nákup lahví mladých vín. To byl asi nejkrizovější okamžik, protože se k tomuto aktu odhodlalo více návštěvníků najednou. Hosté naší rodinné oslavy si holt museli na mě chvilku počkat.

Bylo to opravdu vynikající. A jaké byly výsledky? Nejvíce mi chutnala vína z Vinných sklepů Valtice. Všechna jejich vína - bílé Veltlínské červené rané , červené Modrý Portugal a růžové Svatovavřinecké - byla svěží, vyvážená s krásným aroma. Trochu mě zklamala vína ze Znovínu, která mi velmi chutnala před rokem a proto to byl pro mě hlavní favorit. Ale v podstatě mi chutnala všechna letošní vína.

Nakoupené zásoby se rychle tenčí a tak mi nezbývá nic jiného, než čekat na příští rok a věřit, že vína příštího roku budou opět rozveselovat ponuré podzimní dny.

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno