Hledání: Hledat  
6. prosince 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
IV 22

Written by: Miroslav Zajic
22. 4. 2006

2:15 Opouštíme trajekt v Trelleborgu a jedeme přes Malmö a Götteborg do Norska. Hranici mezi Švédskem a Norskem přejíždíme již po novém mostě, který se před dvěma lety ještě stavěl..
8:30 Projíždíme Oslo, přesněji řečeno okruhem kolem Oslo. Kousek za Oslo zastavujeme u pumpy, abychom posnídali bagety a řízky připravené v Praze na cestu. Čas odpočinku také využívám k otevření skříňky u spolujezdce, kterou se podařilo Marcelovi zavřít tak dokonale, že nešla otevřít. To se mu povedlo již někdy na začátku cesty, kdy si do skříňky dal kazety a při zavírání, když to zrovna nešlo, přidal trochu razance a tu nevydržela jedna kazeta, kus se jí uštípl a vletěl do mechanismu zavírání. Kromě kazet zůstal ve skříňce uzamčeno PDA, kde byly telefony na ubytování a některé další potřebné informace a placatice s rumem. Na odpočívadle se mi podařilo vyndat panty a otevřít skříňku zezadu.

Cesta Norskem byla celkem nudná. Jede se pomalu (když už je někde povoleno 80 km/h, tak to je fofr) ale navigace se nedrží striktně silnice E6 (která pochází jako hlavní tepna celým Norskem) a v jednom místě nás odklonila a poslala nás přes hory nádhernou zkratkou. Několikrát jsem musel zastavit, aby Marcel mohl udělat fotky. Taky jsme na jednom místě, zatímco Marcel fotil, nakoupili chleba. Ten jsem totiž zapomněl při nákupech v Praze koupit.

15:00 Přijíždíme do Oppdalu, kde doplňujeme naftu a po krátkém občerstvení pokračujeme dál v naší cestě na sever.
19:45 Koukáme, kde bychom mohli složit hlavy k spánku. Těsně před městem Grong nalézáme hotel i s chatkami, kde jsme si na noc pronajali chatku za 580 NOK.

Tags:

Your name:
Title:
Comment:
Add Comment    Storno