Hledání: Hledat  
22. září 2019 ..:: Blog ::.. Zaregistrovat se   Přihlásit se  
 
  Zápisník
Minimalizovat
 
Author: Miroslav Zajic Created: 9. 10. 2006
Co se událo při mých cestách za poznáním krajů cizích i vezdejších.

By Miroslav Zajic on 31. 8. 2006

Celou noc lilo. Ráno to nebylo lepší. Další den tury v dešti mi připadal nemožný. Rozhodli jsme se pro kulturní vložku a jeli jsme navštívit Muzeum oravské dědiny. Původně jsem byl k této akci skeptický, ale nakonec jsem musel uznat, že to asi byl nejhezčí skanzen, který jsem zatím viděl.

Skanzen Brestová

Během naší prohlídky se vyčasilo, chvílemi svítilo slunce a po celou dobu nepršelo. Na konci prohlídky jsme se rozhodli jít alespoň kus cesty k vrcholu Brestová. Jakmile jsme ale dojeli k místu, ze kterého jsme chtěli vyjít, začalo pršet. Zůstali jsme tedy sedět v autě a poobědvali jsme rohlík se salámem.

Když už to vypadalo dobře, vydali jsme se na cestu. Cesta měla vést kolem vleku kousek po sjezdovce a pak le ... Read More »

By Miroslav Zajic on 30. 8. 2006

Ráno nepršelo. Dokonce byl stan suchý. Mokrá byla pouze podlážka zespodu. Zatímco jsem balil stan, Alena udělala čaj a rozložila a přeskládala mokré věci v autě. Před desátou jsme vyjeli do Habovky do penzionu. Penzion byla zrekonstruovaná sroubenka se společenskou místností a asi 6 pokoji. Náš pokoj byl až nahoře v podkroví se sociálkou o patro níž. Vypadalo to velmi dobře, tak jsme začali uvažovat o ubytování na více dní.

Když jsme se ubytovali a Alena začala rozkládat věci k sušení, chtěl jsem si nachystat kameru a nový pásek. Po vyndáni kamery z brašny jsem zjistil, že kamera neběží. Jako kdyby byla vybytá baterka. To ale bylo divné, protože baterku jsem den před tím nabyl a moc jsem ten den netočil. Tak jsem připojil kameru k externímu zdroji a hned bylo jasno, že je v nějaké poruše. Pravděpodobně v tom lijáku u partizá ... Read More »

By Miroslav Zajic on 29. 8. 2006

Ačkoli večer bylo úplně jasno, v noci začalo pršet a ráno v 7:30 to vypadalo na trvaly déšť. Alena se probudila se slovy: "co budeme dělat?". "Budeme čekat až přestane pršet" odpověděl jsem.

To byla samozřejmě nesmyslná odpověď. Déšť nekončil a vypadalo to, že už nikdy nepřestane. V 9:00 jsme se rozhodli, že na tůru do hor nejdeme. Jeli jsme teda na prohlídku hradu Orava. Opět jsme museli absolvovat trasu s množstvím uzavírek, ale tentokrát byl menší provoz a tak se jelo docela dobře. U hradu jsme chvíli přemýšleli, zda 140 Sk nám za to stojí, ale nakonec jsem si odskočil na záchod a nechal to na Aleně. Alena, velký odpůrce prohlídek hradů, za mé nepřítomnosti koupila lístky. Prohlídka byla zajímavá, ale na můj vkus příliš dlouhá, s hromadou nezajímavých informací, jako například zvěsti o zrcadle, do kterého, když ... Read More »

By Miroslav Zajic on 28. 8. 2006

Ráno jsme šli na snídani. Dostali jsme raňajkový lístok a vybrali si šunku s vejcem. Potom jsme se sbalili a asi v 10:00 jsme vyrazili na poznávací trasu po okolních štolách. Ze někde byly štoly je zřejmé pouze z naučných cedulí. Snad jedinou výjimkou byla štola Ludvika, kde byly pozůstatky původních staveb. Dojem kazilo fotbalové hřiště v bezprostřední blízkosti. Hřiště bylo pravděpodobně pozůstatkem socialistické éry. Už jenom představa fotbalisty, který musel vylézt do té výšky a pak obětavě hrát fotbal je obdivuhodná. Známky socialistické údržby nesly i některé chaloupky. Naopak některé nově rekonstruované ukazovaly notnou dávku nevkusu svých majitelů. Celkově ale byla vesnička moc hezká.

Halda nad vesnicí Špania dolina Read More »

By Miroslav Zajic on 27. 8. 2006

Původně jsme měli odjet na Slovensko již v sobotu 26.8.06, ale páteční putování po vinohradech a degustace v několika vinných sklepích se závěrečným posezením ve sklepě Romana Poláka nám trochu posunulo odjezd. Navíc Alena měla dokončit nějakou nabídku, a tak jsme zůstali ještě přes noc ze soboty do neděle v Jevišovicích. Ráno jsme se ještě pokoušeli odeslat nabídku Aleně do práce, ale připojeni u nás na Podolí bylo velmi bídné a téměř nefunkční. Tak jsme odjeli nahoru do Jevišovic k sýpce, kde Alena odeslala práci a já zatím objednal bowling, bazén a saunu na neděli po „praseti“ (firemní akce v době Znojemského vinobraní spojená s opékáním prasete) . Pak jsme zůstali ještě na oběd a v 14:30 jsme konečně vyrazili.

Cestu jsem zvolil pres Bílé Karpaty z Veselý na Moravě do Nového Města nad V ... Read More »

By Miroslav Zajic on 1. 5. 2006

A jsme doma. Read More »

By Miroslav Zajic on 30. 4. 2006

Předlouhá cesta Norskem a Švédskem k trajektu a zahájení závěrečné části cesty Německem směrem k domovu. Read More »

By Miroslav Zajic on 29. 4. 2006

Opouštíme Lofoty a vydáváme se na cestu domů. Read More »

By Miroslav Zajic on 28. 4. 2006

Když se vydaří počasí, není nikomu špatně a báječně se chytá. Jenom kdybych už uměl řídit loď tak, abych neboural. Read More »

By Miroslav Zajic on 27. 4. 2006

Zkušenosti: když se neumí zařadit neutrál, tak motor nestartuje. Read More »